Online Kodlama Kursu (HTML, CSS, jQuery, PHP, JavaScript, Python ve Niceleri)

Yükleniyor

Yukarıdaki fotoğrafa bakmayın, öyle yukarıdan 0’lar 1’ler akması, ışık hızında kod yazmalar falan yok. Varsa da öyle kolay işler değil.
Ha, ben kodlama öğrenmekle uğraşamam, kod yazıyormuş gibi yapıp eğlenmek istiyorum diyorsanız buraya bir bakın derim.

Codecademy’i Code.org sayesinde keşfetmiş bulunmaktayım. Code.org, hiçbir karşılık beklemeksizin herkesin programlama dillerini öğrenmesini hedefleyen harika bir site. Codecademy de buradaki eğiticilerden biri (benim anladığım bu).

Code.Org Video – Türkçe Altyazı


Aslında internet sitesi oluşturmak WordPress, Blogger, Tumblr gibi hizmetler sayesinde artık çocuk oyuncağı oldu. Ancak kurduğunuz siteyi diğerlerinden farklı kılmak için en azından az biraz HTML, CSS ve JavaScript bilmekte fayda var. Bir resmi sola yaslayıp yazıyı sağa geçirmeyi (örneğin aşağıdaki gibi) daha dün öğrenmiş biri olarak söylemeliyim ki, bir site sahibi kesinlikle HTML’yi iyi öğrenmeli.

Codecademy.com (Kod Akademisi gibi) HTML, CSS, JavaScript, PHP, Python, jQuery, Ruby gibi pek çok programlama ve web dilini size ücretsiz olarak öğretmeyi hedefliyor. Kodlama bilginize göre en temelinden başlayabilirsiniz. Ben ne olur ne olmaz diyerekten ilk aşamalardan başladım.

Codecademy.com’un tek negatif tarafı (aslında negatif değil) İngilizce olması. Yeterli seviyede İngilizceniz varsa buradan kod öğrenmeniz mümkün. Tavsiyem HTML ile başlamanız.

Siteye Git: Codecademy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir