SEO: Makalelerde Dış Link Vermek Zararlı Mıdır?

Yükleniyor

WordPress blog sahiplerinde şöyle bir kanı var: herkes bana link versin, ama ben kimseye link vermeyeyim. Böylece en Google en kaliteli içeriğin bende olduğunu düşünsün.

Birkaç gün öncesine kadar ben de bu tarz düşüncelere sahiptim. Ancak okuduğum bir seo makalesinde dış linklerin siteye bir zararının olmaması yanında, konunun ehli bir siteye link vermemizin site güvenilirliği açısından Google’ın gözüne girmemize bile sebep olabileceği dile getirilmiş.

Ayrıca genel kanının aksine bir siteye link vermeniz durumunda link verdiğiniz sitenin sahibi muhtemelen sizin verdiğiniz linki görecek ve bu onun faydasına olduğu için sitenize destekte bile bulunabilecektir. Sadece siteleri listeleyerek birçok siteye backlink sağlayan ve bu şekilde iş yapan siteler bile mevcut.

Özet olarak: bencil olmamakta fayda var. Eğer bir konuda faydalı bir yazı yazdığınızı düşünüyorsanız bu konuya benzer konuları site içi-site dışı farketmeden içeriğinize dahil edin.

Hazır gelmişken, Google Analytics’teki not provided belirsizliği hakkındaki makalemi de okuyabilirsiniz.

SEO: Makalelerde Dış Link Vermek Zararlı Mıdır?” için 5 yorum

  Author’s gravatar

  Makale gerçekten ço bilgilendirici elinize sağlık. Bu konuyla alakalı 50 tane blog dolaştık işe ayara bir bilgi bulamadık. Anladığım kadarıyla daha farklı eklentilerde var, Bu işi daha kısa halleden bir eklenti tavsiye edermisiniz, varmı acaba böyle bir eklenti?

  Cevapla
  Author’s gravatar

  Teşekkür ederim ama makalede herhangi bir eklentiden bahsetmemiştim. Ne tarz bir eklentiden bahsediyorsunuz?

  Diğer yandan adınızdan ve websitesi olarak girdiğiniz url’den bir backlink avcısı olduğunuzu tahmin ettiğimden URL’nizi kaldırdım. Yanlış anladıysam lütfen düzeltin.

  Cevapla
  Author’s gravatar

  Söylediğiniz çok doğru.Dışarıya link veren çok büyük bloglar havber siteleri vs var.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir