Youtube Kanalını Facebook Sayfasına Bağlama

Yükleniyor

Youtube kanalınızda yayınladığınız videoların otomatik olarak Facebook sayfanızda yayınlanmasını istiyorsanız doğru yazıyı okuyorsunuz. Yok, ben videolarım profilimde yayınlansın diyorsanız yine doğru yazıyı okuyorsunuz. Ne garip değil mi?

Öncelikle basit olanla, Youtube kanalı – Facebook profili bağlantısını anlatalım. Bunu yapmak için:

Youtube’da giriş yapıp Youtube Ayarları’na girin. Burada sağ menüde “Bağlı Hesapları” tıklayıp açılan sayfada Facebook’a yetki verin. Bitti.

Sayfa için bağlantı kurma işi ise buradan olmuyor maalesef. En azından şimdilik durum böyle. Facebook sayfası ile Youtube kanalının bağlantısını kurmak için birkaç adımlık işlemimiz var.

 1. Bu Facebook uygulamasına girin. Girerken yetkiler isteyecek, verin.
 2. Uygulamada “Add New Publishing Plan” butonuna basın. Bir ad girmenizi isteyecek istediğiniz adı girin. Örn: YoutubeKanalİsmim – FacebookSayfam olabilir. İsmi yazdıktan sonra Create Publishing Plan‘a tıklayın.
 3. New Source‘e tıklayın ve ardından Youtube kanalınızın RSS adresini yazın. RSS adresiniz şu şekildedir:

  http://gdata.youtube.com/feeds/base/users/YOUTUBEKULLANICIADINIZ/uploads?v=2&orderby=updated&alt=rss&client=ytapi-youtube-rss-redirect

 4. Ardından Target butonuna tıklayın ve RSS’sini girdiğiniz Youtube kanalına eklenen videoların hangi sayfada paylaşılacağını seçin.

Kolay gelsin :)

Youtube Kanalını Facebook Sayfasına Bağlama” için 7 yorum

  Author’s gravatar

  Youtube ayarlarında bağlı hesapları bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
  Author’s gravatar

  Twitter hesabımı sorunsuz bir şekilde bağladım ama Facebook sayfamı bağlayamıyorum Bağlan dediğimde popup açılıp kapanıyor ve youtube bağlan düğmesinde sürekli dönüyor bağlanmaya çalışıyor ama hiç bağlanmıyor maalesef ne yapmalıyım?

  Cevapla
  Author’s gravatar

  Merhaba, YouTube sürekli arayüzünü ve API’sini değiştirip duruyor. Bu yazı yaklaşık 1,5 yıllık. O yüzden bilgiler ecnebi tabiriyle "outdated" olmuş durumda. Şu an durum nedir, Facebook sayfası nasıl YouTube’a bağlanır açıkçası pek bilgim yok.

  Cevapla
  Author’s gravatar

  Sirketimin Facebook sayfasina youtube ikonu eklemek istiyorum instagrami twitteri yaptim ama youtubeyi yapamiyorum. Bilen varsa yardim ederse sevinirim helpmeee

  Cevapla
  Author’s gravatar

  Youtube Kanal sayfanızda (Kanal Anasayfanızda) "Hakkında" bölümüne tıklayın, sayfanın alt kısmında "Bağlantılar" başlığını göreceksiniz, işte bu kısımdan Facebook, Twitter vd. adreslerinizi ekleyebilirsiniz. Kolay gelsin…

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir