Bu Treni de Kaçırdık…

Yükleniyor

Türkiyesiz bir dünya kupası daha. Yorumlara baktığımda bizim gidemememiz değil, Macaristan veya Romanya’dan birinin gitmesine üzülenleri görüyorum.

Her zaman aynı cumleler; “biz kaliteli takımız”, “oyuncularımız formsuz”… Yahu bırakalım bu işleri. tamam macaristan’dan Romanya’dan  kötü değiliz ama ne kadar üstünüz bunu tartışalım.

Gruplar belli olduğunda  “ilk iki kesin” deniyordu. 1. oluruz, direkt gideriz diyenleri de unutmamak lazım tabi. Hollanda’ya karsı iyi oynadık, şudur budur, sonuç yok ama herkes umutlu. İçeride Romanya’ya karşı kesin favoriyiz dendi. Doksan dakika top ayağımızdaydı fakat tek pozisyon yok! Sonuc yine sıfır.

Macaristan iki maçta senden dört puan alıyor, oyun kilitlendiğinde kilidi açamıyorsan, adam eksiltemiyorsan, kaliteli ayaklardan bahsedemezsin. Günümüz futbolunda adam adama oynayamayan, top rakipteyken topun arkasına gecmeyi bilmeyen takım kalmadı artık.

Adam eksiltemiyorsan, sorumluluk almaktan kaçıyorsan, yıldız futbolcu degilsindir. Arda’dan başka yıldızımız yok. Nuri kulüp takımında oynadığının yarısını burada oynayamıyor. Burak kaleye yüzünü dönemedi. Kadro seçimleri tam bir komedi zaten. Dakika seksen olmuş, Kerim’i alıyorsun. Herkesin ısrarla beklediği Olcay yine kadroda yok! Bu olumsuzluklara rağmen yine de kazanabilirdik ama taçtan gol yedik.

Romanya maçına, bu maça hatta Andorra maçına bir bakın. Kaç sutumuz var? Şut atmıyorsan, pozisyona giremiyorsan, top sende kalmış kalmamış ne farkeder? Bu futbolla dünya kupasına gidecek olsak bile gitmeyelim daha iyi. Golü yedikten  sonra  bütün takım çöküyor. Biz inansak da inanan oyuncu sayımız kac tane? 2008 Avrupa Şampiyonası’nda çok mu iyi futbol oynadık? Son dakika kazanılan İsviçre macı, iki sıfırdan dönen Çek maçı, penaltılarda kazanılan Hırvat maçı… Hangisinde çok iyi futbol vardı? Hiçbirinde! Ama 2002’de, 2008’de ruh vardı. Bu ruh geri gelmediği sürece nice Dünya Kupaları gelir geçer, biz el sallamaya devam ederiz.

Şimdi bırakalım Romenleri, Macarları da grubu Estonya’nın altında mı bitiririz üstünde mi bitiririz bunu düşünelim hadi…

Bu Treni de Kaçırdık…” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir