Fenerbahçe – Akhisar Belediye Maç Yorumu

Yükleniyor

Bu maç öncesindeki tahminim ve yorumumu okumak için tıklayın.

Maçı izlemediniz mi? Geniş özet için tıklayın.

Fenerbahçe kazandı. Kazandı ama çok iyi oynadığını düşünmüyorum. Akhisar’ın, Kadıköy’de ligde kalmak adına daha mücadeleci ve hırslı oynayacağını düşünüyordum. Bu düşündüğümü sahada göremedim. Akhisar tek kartını 45’de görerek bunu kanıtladı zaten. Bu kartı da elle oynamadan gördüler.

Her ne kadar şampiyonluk yarışında kritik bir maç olsa da bu tür maçlara futbolcuyu hazırlamanın kolay olmadığı görüşündeyim. Akhisar hiçbir bölümde Fenerbahçe ye bir tehdit oluşturamadı. Sanki Fenerbahçeli futbolcular maç sabaha kadar oynansa kazanacaklarından emindi. Bu rahatlıkla oynanan ilk yarı tatsız tutsuz bir ilk yarı olarak geçti.

 

Sow'un Golü Verilmedi

İlk yarının sonunda Sow’un füzesinde top üst direkten içeri girdi. Hakemin golü vermeyişi gerek tribünleri gerekse Fenerbahçeli futbolcuları öfkelendirmeye yetti. İkinci yarıya biraz öfkesinin yanında hırslanmış bir şekilde çıkan Fenerbahçe topu ileriye hızlı taşıyıp hücumda çoğalınca işi fazla uzatmadı.

Benim sahada en çok yadırgadığım olaylardan biri Caner’in oyundan çıkarılmasına verdiği tepki. Sormak lazım Caner sen bu maçta ne oynadın? Bana göre bu seneki en kötü topunu oynadı. Bir tarafta Galatasaray’lı Sneıjder iyi oynamasına rağmen oyundan çıkartılıyor, gidip bir de soyunma odasına inmek için hocasından izin istiyor. Bir tarafta Caner’in yaptığı hareket… Profesyonellikten kastım bu.

Webo her maç ne kadar isabetli bir transfer olduğunu gösteriyor. İlerlemiş yaşına rağmen baskı yapıp rakip stoperleri bozuyor. Webo’nun gelmesi en çok Sow’u rahatlattı diyebiliriz. Webo yokken ileride çok yalnız kalıyordu. Sow’un bu seneki formu ile sezon sonu takımda kalıp kalmayacağı da merak konusu. Aykut Kocaman’ın istifasını geri aldığından beri takım futbolunda önemli değişmeler oldu. Emre’nin ve Webo’nun gelmesi topu ileri taşımada ve ileride yapılan baskıya çok yardımcı oldu. Emre’nin ve Gökhan’ın yokluğu Akhisar maçında bile fazlasıyla hissedildi.

Bana göre Galatasaray’ın Fenerbahçe’ye nazaran en büyük avantajı kadro zenginliği. Fenerbahçe’de ilk on bir oyuncusu oynamadı mı yerine oynayan oyuncu çok daha alt seviyede. Bu durum Galatasaray’da böyle değil. Örneğin Elmander kadroya giremiyor.

Yadırgadığım bir başka olay ise Aykut Kocaman’ın maç sonu konuşması. Sow’un sayılmayan golüne hakem görmeyebilir dedi. Çok merak ediyorum Fenerbahçe puan kaybetse aynı pozisyona ne diyecekti acaba? Hakkını arayacaksan her yerde aramalısın.

Şampiyonluk yarışının sonlarına gelindiğinde iki takımın da fikstürüne bakarsak Fenerbahçe’nin maçlarının Galatasaray’a nazaran daha zor olduğunu düşünüyorum. Ama telafinin zor olduğu bu haftalarda iki takım da kolay kolay puan kaybetmeyecektir. Kadıköy’deki maça kadar Galatasaray’ın olası bir puan kaybı Kadıköy’de oynanacak maçı final maçı yapabilir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir