Galatasaray – İBB Maç Yorumu

Yükleniyor

Bu maç öncesi yorumum için tıklayın.

Yorumcuların bazıları Galatasaray’ın çok iyi olması nedeniyle İBB’nin varlık gösterememesini, bazıları ise İBB’nin kötü oynamasından dolayı Galatasaray’ın çok iyi gözüktüğünü savunuyor. Sanırım bazıları İBB’nin bu sene kötü futbol oynadığını kabullenmek istemiyor. Bu  futbol ile Arena’dan puan çıkarmaları çok iyimser bir  düşünce olurdu.

Galatasaray’a gelince hakikaten iyi futbol oynuyorlar. Taraftar takımının oynadığı futboldan ve sonuçlardan memnun olacak ki Arena’yı her maç tamamına yakınını dolduruyorlar. Özellikle Drogba’nın gelişi takıma büyük katkı sağladı. Kariyerinde kazanmadığı kupa kalmamasına rağmen İstanbul’a tatile gelmediğini her maç gösteriyor. Otuz beş yaşına gelse de, bu kadar güçlü ve hazır olması Drogba’nın nasıl bir profesyonel olduğunu gösteriyor. Maçta çok ekstra işler yapmıyor gibi gözükebilir ama attığı bir pas dört oyuncuyu oyundan düşürebiliyor, O’nu tutan stoperler kornerlere gidemiyor. Çok güçlü oluşu da en büyük artısı tabi.

Burak Yılmaz’ın geçen seneki formunun devam etmesi, Drogba’nın gol Akhisar maçı hariç gol atamayaşının üzerini örtüyor tabi. Gol atmasa da Burak Yılmaz’ı ileride inanılmaz oynatıyor. Takımdaki abi rolünü üstlenmiş durumda. Öyle ki İBB’nin duran top kullandığı bir pozisyonda tek tek takım arkadaşlarının nerede durması gerektiğini gösteriyor.

Bir diğer yıldız Sneıjder de takıma giderek uyum sağlamaya başladı. 55. dakikaya kadar sahanın en iyilerinden biri olmasına rağmen taktik gereği Fatih Terim tarafından oyundan çıkarıldı. Buna hiçbir tavır göstermedi. Gerek aile yaşantısı, gerek çalışması ve saygısıyla o da nasıl bir profesyonel olduğunu gösteriyor. İlk yarıda eleştirilen Selçuk ve Melo takımın iyileri arasına girdiler. İBB karşısındaki 45 dakikalık oyun galibiyete yetti. İkinci yarı kafalar Madrid’e gitti.

Galatasaray’ın oynadığı futbola, kalan maçlarına ve dört puanlık avantajına bakacak olursak şampiyonluğun en büyük favorisi olduğunu söylememiz gerekir. Avrupa’da gelen başarı, yapılan yıldız transferleri Galatasaray’ın Avrupa’daki popülerliğini arttırdığını düşünüyorum. Başta Burak ve Muslera için olmak  üzere, yaz transfer döneminde Galatasaray’ın kapısı bir çok kez çalınabilir.

Galatasaray – İBB Maçının Geniş Özeti‘ni izlediniz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir