Galatasaray – Sivasspor Maç Öncesi Yorumu

Yükleniyor

Galatasaray Arena’da Sivas’ı yenerse şampiyonluğunu ilan edecek.42 bin kombinesi bulunan Arena stadında taraftar bilet bulamamaktan şikayetçi. Galatasaray Kadıköy’e şampiyon çıkmak, Sivasspor ise kolay lokma olmadığını göstermek istemeyecektir.

Sivasspor heyetinin iddialı açıklamalarına rağmen Galatasaray için çok zor bir maç olacağını düşünmüyorum. Galatasaray’ın lig standartlarının üstünde bir kadroya sahip olduğu çok açık. Şampiyonlar liginden gelen paralar, kombine satışları, yayın havuzundan gelen paralar derken Galatasaray ekonomik durumu güçlü bir takım haline geldi. Bu yaza çilek transferleri devam edecek gibi gözüküyor. Özellilke sol bek ve stopere yıldız transferler  düşünülüyor. Şimdiden Alper transferi netlik kazandı gibi. Elmander Kasımpaşa yolcusu. Melo ve Muslera’nın durumları belirsiz. Muslera’nın bu sezonki formu Avrupa devlerinin dikkatini çekmiş durumda. Fatih Terim‘in Roma’ya gideceği konuşuluyor. Fatih Terim’in İtalya’da çalışmayı çok istemesi bu iddiayı doğrular nitelikte.

Olası bir ayrılıkta takımın başına kim geçerse geçsin kısa sürede Terim’in vereceği katkıyı vermesi çok zor. Galatasaray’ın Kadıköy’e şampiyon gideceğini, seneye de çilek transferleriyle Avrupa’da ses getirebileceklerini düşünüyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir