Battlefield 4 Ön İnceleme

Yükleniyor

Battlefield 4, Battlefied serisinin sıradaki oyunu. Battlefield serisi macerası ilk olarak 2002 yılında çıkan Battlefield 1942 ile başlamıştı. Aradan geçen 11 yılda iniş-çıkışlar yaşasa da Battlefield kendini son zamanlarda oldukça toparladı. Bu durumu Battlefield 3’te de görmek mümkün.

DICE, Battlefield 4’te Battlefield 3’te kullandığı oyun motorunu kullanıyor: yani Frostbite 3’ü. DICE’nin bu oyunda hedefi en gerçekçi, en etkileyici ve insansı bir atmosfer oluşturmak. Yani buradan anlıyoruz ki oyundaki ögeler bize mümkün olduğunca gerçek bir savaş ortamı oluşturacak. Yayınlanan videolardan anlaşıldığı kadarıyla bunu büyük bir ölçüde başarmış ve bir önceki oyuna göre Frostbite 3’ü geliştirmiş.

Battlefield 4 günümüz konsollarının yanı sıra Playstation 4 ve Xbox One gibi yeni nesil konsollara da çıkacak fakat Wii U’ya çıkmayacak. Oyun yeni nesil konsollar için 60 FPS(saniyede 60 kare) değer gösterecek ve PC de dahil olmak üzere 64 kişilik multiplayer desteği mevcut. Xbox 360 ve Playstation 3 sahipleri ise 24 kişiyle sınırlı.

Single player modundan bazı görüntüler .

Angry Sea videosu

17 dakikalık Fishing in Baku videosu

E3 2013 oyun fuarında yayınlanan bazı görüntüler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir