BlueStacks İle Bilgisayardan Pokemon GO Oynama Rehberi

Yükleniyor

pokemon-go_banner-1f-800

Pokemon GO 6 Temmuz’da Avusturalya ve Yeni Zelanda’da sunulmasından itibaren çok popüler oldu. Elbette ki oyunun ülkemiz dahil birçok ülkenin uygulama marketlerinde bulunmuyor oluşu oyunseverleri durdurmadı ve kullanıcı kitlesi büyüdükçe büyüdü. Bu yazıda da Pokemon GO’yu evinizin konforunda, bilgisayar ekran kartınızın üstün meziyetleriyle, telefon bataryanızın kılına zarar gelmeden nasıl oynayabileceğinizden bahsedeceğim.

“Çare BlueStacks 2”

BlueStacks, bilgisayarlar için en iyi Android emulatörlerinden biri (belki de en iyisi?). Ancak bilgisayarda Pokemon GO oynamak için bu tek başına bir ölçüt değil. BlueStacks performansının yanında Pokemon GO için kullanım kolaylığı ve oyundan banlanma riskini azaltacak önlemleri de bize sunuyor.

Bilgisayarda Pokemon GO Oynama Adımları

 1. Yüklü değilse BlueStacks‘ı indirin.
 2. Bilgisayarınıza kurun ve çalıştırın.
 3. Kurulum sihirbazını tamamlayın.
 4. Ana ekranda Pokemon GO’ya tıklayın.
 5. Yan sütunda bulunan Konum’a tıklayın ve yerinizi ayarlayın.
 6. Pokemon GO’yu açın.

İşte bu kadar. :)

Görsel öğrenici misiniz? Videoyu izleyerek adımları uygulayabilirsiniz.

Kişisel Deneyimlerim ve Tavsiyelerim

 • Eğer aynı e-posta hesabı ile telefonunuzda da oynayacaksanız BlueStacks’te bulunduğunuz mekana yakın bir konum seçin. Bir gün içinde BlueStacks’te Amerika Central Park’ta pokemon yakalayıp sonra İstanbul’da pokemon avlamaya çıkarsanız bundan geliştiricilerin haberi olacaktır. Kısacası ban riski. :)
 • W, A, S, D tuşlarıyla hareket edebiliyorsunuz. Ancak haritayı döndürmeyin. Döndürdüyseniz sağ üstte bulunan pusula simgesine tıklayarak kuzey yönünü önünüze alın. Yoksa kafanız karışır.
 • Shift‘e basılı tutarak WASD tuşlarına basarsanız koşabilirsiniz.
 • Şahsen BlueStacks’te oynamak için yeni bir Gmail hesabı açıp kullandım. Varolan hesabı kullanıp kullanmamak size kalmış.
 • Yürüyüş yapmak sağlığa faydalıdır. Bu yüzden bırakın BlueStacks’ı ve bir iki kilometre yürüyüş yapın.
 • Banlanmayacak olsanız bile bu bir hiledir. Ve hile yaparak oyun oynamak hiçbir zaman eğlenceli değildir. Oyundan çabuk sıkılmanıza neden olabilir.

Kapanış

Söz Sizde: Pokemon GO ile ilgili deneyimleriniz neler? BlueStacks ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir