Elder Scrolls: Legends Beta İncelemesi

Yükleniyor

elder-scrolls-legends-logo

E3 2016’da Bethesda sunumunda duyurulmasından itibaren merakla beklenen Elder Scrolls: Legends stratejik kart oyununu sonunda beta kullanıcı olarak test etme imkanına kavuşmuş bulunmaktayım. Peşin olarak söylememde fayda var ki, daha önce -Heartstone dahil- hiçbir kart oyunu oynamışlığım bulunmuyor. Yani bu oyun türüne tamamen yabancı biri olarak oyunu gözlemlemiş bulunmaktayım.

Beta başvuru işlemi E3’ün ardından https://legends.bethesda.net adresinden yapılabilmeye başlanmıştı. Ben de bu fırsatı kaçırmayarak hemen başvurumu gerçekleştirmiştim. Dün ise Bethesda’dan gelen mail’de aynen şunlar yazıyordu.

Congratulations! You have been chosen to join The Elder Scrolls: Legends PC beta.

Yani artık bir beta kullanıcıydım.

Oyunu Yükleme

Beta’ya kabul edildiyseniz oyunu yüklemek için yapmanız gerekenler şöyle:

  • Bethesda.net adresinden Bethesda Launcher’ını indirin.
  • Launcher’da betaya kayıt yaptığınız kullanıcı hesabıyla giriş yapın
  • The Elder Scrolls: Legends‘a tıklayın ve oyunu yükleyin.

Oyun Hakkında İzlenimlerim

elder-scrolls-legends-cinematic

Yazının başında hiçbir kart oyunu tecrübem olmadığından bahsetmiştim. Ancak birkaç bölüm oynayınca işin temellerini çözdüm diyebilirim. Oyun -şu an için- 30 bölümden oluşuyor. Ben ilk 5 bölümü oynayabildim ve diyebileceğim bir şey varsa o da sinematiklerin oldukça başarılı olduğu. Skyrim’i 500 saate yakın oynamış biri olarak sinematikler beni tatmin etti diyebilirim.

Kart Savaşları

Oyunda savaş alanı ikiye ayrılmış. Elimizde bulunan kartları bu sahaya sürerek çeşitli taktiklerle karşı tarafı bertaraf etmeyi amaçlıyoruz.

Alanın sağ ya da solunda bulunan kartlar, diğer taraftaki kartlarla etkileşime giremiyor
Alanın sağ ya da solunda bulunan kartlar, diğer taraftaki kartlarla etkileşime giremiyor

Oyunu kazanmak için ise, karşı tarafı savunma gücünü 0’a indirmek gerekiyor. Karşı tarafın tüm kartlarını yok etmek gerekli değil. Örneğin yukarıdaki görselde oyuncu, oyunu bitirecek son darbeyi vuruyor.

Kapanış

5 bölümlük kısa izlenimlerden yola çıkarsam, oyunun (multiplayer’ı dahil etmezsek) bağımlılık yaratacak bir oyun olmadığını düşünüyorum. Ancak umarım ilerleyen güncellemelerle bu fikrimden vazgeçerim.

Söz Sizde: Oyunu oynama imkanınız oldu mu? Sizin izlenimleriniz neler? Yorum kısmından fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir