Her Şeyiyle Resident Evil: Revelation

Yükleniyor

Capcom’un Biohazard Revelations olarak da bilinen Resident Evil: Revelations oyununa bir inceleme ve derleme yapma gereği duydum.

Oyun, Japonya’da 26 ocak 2012’de, Avrupa’daysa 27 ocak 2012’de piyasaya çıktı. Hayatta kalma – gerilim oyunlarından en bilinenlerinden biri olan Resident Evil, Nintendo 3DS için çıkmasına rağmen Windows, PlayStation 3, Wii U ve XBox 360’da da HD olarak oynanabiliyor.

Revelations Neler Vaad Ediyor?

Diğer tüm Resident Evil oyunlarındaki gibi Revelations’da da hayatta kalma ve gerilim ön planda tutulmaya çalışılmış. Ancak bu son oyunun yeterince korkunç olduğunu söylemek zor, ancak Resident Evil 5 ve 6’daki aksiyon dolu oyunlardan bu son oyunla birlikte Resident Evil’ın özüne döndüğünü söyleyebiliriz. Oyunda 3th person kameradan 1st person kameraya geçiş yapılabilmekte. Yani oyunu ister bir RPG gibi, ister FPS gibi oynayabiliyoruz. Yer yer oyun içinde bulmacalar çözüyor, yer yer yaratıklara kurşunlar savuruyoruz. Genesis adındaki aletimizle biyolojik tarama yapabiliyor, ortalıkta canlı cansız kim varsa tespit edebiliyoruz.

Ekran Görüntüleri:

Oyunla İlgili Videolar:


Oyunun hikayesinin anlatıldığı trailer videosu

Oyungezer.com.tr’den Sinan Akkol İlk 10 Dakika adındaki klasiğinde Resident Evil: Revelations’u oynayıp incelemiş.

Yüksek çözünürlüklü bir oynanış videosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir