En İyi ve Ücretsiz Unfollow Araçları

Yükleniyor

Twitter’da sizin takip etmenize rağmen sizi takip etmeyenleri kolayca “unfollow” (Türkçe meali: takibi bırakmak) yapabilirsiniz. Bu sizin en doğal hakkınız. Peki hangi araçları kullanacaksınız? Reklam tweeti atacak mı bu uygulamalar?

Bu makaleden önce Ücretsiz Twitter Takipçi Arttırma Yöntemleri adlı makaleye göz atmanızı şiddetle öneririm (şiddetle dediysek dövecek halimiz yok, keyfiniz bilir).

Sizler için, özellikle de kendim için bir liste hazırlamak istedim. Reklam tweeti atmayan, en işlevsel ve kullanımı en kolay ve en önemlisi ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek Twitter Unfollow Araçları aşağıdadır. Hayrını görün.

ManageFlitter

Şu ana kadar gördüğüm en başarılı unfollow aracı. Bir günde 100 kişiyi unfollow edebiliyorsunuz. E-mail aboneliği, ManageFlitter hesabını takip etme, bir kereliğine tweet göndermek gibi işlemlerle bu 100 kişilik limiti 2000’e kadar çıkarabiliyorsunuz. Yalnızca bu aracı kullansanız bize size yeterli olabilir.

nfollow yaparken seçenekler de bol. Sizi takip etmeyenlerı, Twitter’ı Türkçe kullanmayanları, Günde 5’ten fazla tweet atanlar ya da günde 1 veya 1’den az tweet atanları, Profil fotoğrafı olmayan (yumurta)ları seçip bunları unfollow edebiliyorsunuz.

Kullanmak için Twitter’ınızla giriş yapmanız ve sol kısımdan dilediğiniz filtrelemeyi uygulayıp “Overview”e tıklayıp arzu ettiğiniz kadar kişiyi (ücretsiz kullanımda maksimum 100 ila 2000 kişi) seçip sağ taraftaki “Unfollow bilmemkaç Selected”a tıklamanız yeterli.

Ayrıca ManageFlitter ile ileri tarihli tweetler atabilirsiniz.

ManageFlitter‘a Git

JustUnfollow

Bu da oldukça başarılı bir program ama ücretsiz kullanımda biraz kısıtlılık sözkonusu.

Bu araçla ücretsiz olarak şunları yapabilirsiniz:

 • Sizi takip edenlere otomatik DM (… – via justunfollow.com şeklinde)
 • Sizi takip etmeyenleri, inaktif kullanıcıları takip etmeyi bırakabilirsiniz.
 • Başka bir Twitter kullanıcısının takipçilerini takip etmek (Bu ne işime yarayacak derseniz şu makaleme bir göz atın)

JustUnfollow‘a Git

UnTweeps

UnTweeps inaktif kullanıcıları unfollow edebileceğiniz basit ama işlevsel program  (basit dediğime bakmayın o uygulamayı yazabilecek PHP bilgisine sahip olmak için birçok şeyimi verirdim). Çok fazla kullanmadığım için detaylı bilgi veremeyeceğim.

UnTweeps‘e Git

TwitPalas

Türk yapımı güzel bir araç. Bu araçla yapabilecekleriniz:

 • Sizi takip etmeyenleri unfollow etmek (bu özelliği olmasa bu makalede yer almazdı zaten)
 • Seni takip eden fakat senin takip etmediğin kişileri takip etme (cümle karışık oldu, farkındayım)
 • Son 6 güne ait takipçi – takibi bırakanlar – sizin takip ettikleriniz raporu.
 • Bir kullanıcının Twitter’a ne zaman kaydolduğuna bakma (ne işinize yarar bilemem)

TwitPalas‘a Git

Unfollowers.me

Yukarıdaki uygulamalardaki birçok özelliği bünyesinde barındıran, günlük 200 takip, 200 takibi bırakma limiti olan uygulama. Tavsiyem ManageFlitter ve Unfollowers.me’yi kullanın keyfinize bakın. :)

Unfollowers.me‘ye Git

Tavsiyeniz mi var? Yorum bırakın, herkes faydalansın.

En İyi ve Ücretsiz Unfollow Araçları” için 3 yorum

  Author’s gravatar

  Kusura bakmayında bunların hiçbiri ücretsiz değil ve limitler yetseydi ücret koymazlardı, yetmiyeceğini biliyorlar ve ücret koyuyorlar. Ücretsiz demiyelim.

  Cevapla
  Author’s gravatar

  Merhaba,

  Evet hepsi bir şekilde takipçi satarak para kazanmak peşinde ve bu gayet normal. İçlerinde ücretsiz olarak en çok takipçi sağlanabilecek olan ManageFlitter bile bu ücretsiz hizmeti "daha çok potansiyel müşteri"ye ulaşmak için yapıyor.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir