Twitter Ücretsiz Takipçi Arttırma Yöntemleri

Yükleniyor

Twitter, diğer tüm sosyal ağlar gibi insanların kendilerini ifade edebildikleri, güzel bir mecra. Ancak bir websiteniz varsa Twitter ve diğer ağlar çok daha önemli bir hale geliyor. Zira daha çok takipçi demek yazılarınızın, ürünlerinizin çok daha fazla kişiye ulaşması demek. Bu makalede websitesi olan olmayan herkesin ihtiyacı olan ve fellik fellik aranan ücretsiz takipçi arttırma yöntemlerini dile getireceğim.

Twitter bambaşka bir sosyal ağ. Facebook’a göre çok daha sade gibi dursa da aslında bana göre Facebook’tan daha işlevsel. Bir yazının, haberin, linkin yayılması çok daha kolay. Neyse felsefeyi bırakalım, gelelim takipçi arttırma yöntemlerine.

Online Twitter Kullanıcılarının Gücü

Ne? Online? Hı? Evet online. Farkındayım, Twitter’da Facebook’taki gibi kullanıcıların online olup olmadıklarını göremiyoruz. Ama bunu anlamanın yolları var. “Peki ne yapacağız online Twitter kullanıcılarını?” derseniz hak veririm. Ancak online kullanıcı demek potansiyel takipçimiz demek. Şöyle düşünün:

Online bir kullanıcı ne demek? Bilgisayarından, tabletin, telefonundan Twitter başında olan kişi demek. Bu online kişi ne yapabilir? Evet bir düşünün ne yapabilir? Evet kahve içiyor olabilir. Evet burnunu karıştırıyor, hatta çok daha iğrenç şeyler yapıyor olabilir ama konumuz bu değil. Online kullanıcı kendisini takip edenleri takip edebilir.

Kafanızda Bir Ampul Yandı Mı?

Sanırım yavaş yavaş neden bahsettiğimi anlamaya başladınız. Bahsettiğim şu; “online bir kullanıcıyı takip edersem o da beni takip edebilir”.

Online Kullanıcıları Nereden Bulacağım?

Online kullanıcıları size en yakın süpermarketlerden bulamazsınız. Online takipçileri ben şu yollarla buluyorum:

  • Popüler Twitter hesaplarını takip eden son kullanıcılar
  • Trend Topic listesine girmiş bir hashtag’a en son tweet atan kullanıcılar

Yeap! İşte bu kadar. Şimdi Popüler bir Twitter hesabında (mesela @cbabdullahgul, ya da atıyorum Hilal Cebeci’nin Twitter hesabı) Takipçilere tıkladığınızda en son takip edenler en başta olacak şekilde sıralanır. Siz bu kullanıcıları takip ederek (Populer hesabı takip etmenize gerek yok) onların Bağlan sayfasına, e-postalarına, akıllı telefonlarına “@MhtArs sizi takip etti” gibi bir mesaj düşmesini sağlarsınız. Bu şekilde de takip edilirsiniz.

Kendi denemelerime göre takip ettiklerimin ortalama yarısı geri takip ediyor.

İpuçları

Bu üstteki taktikler şu an hatırlayamadığım bir siteden öğrendiğim yöntemlerdi. Şimdi de kendi deneme-yanılma yoluyla öğrendiğim taktiklere geçelim.

  1. Ne tür paylaşım yapıyorsanız, o tür paylaşım yapan popüler hesapların takipçilerini takip edin. Örneğin teknoloji tutkunuysanız ve teknolojiyle ilgili tweetler atıyorsanız @HurriyetTekno’nun takipçilerini takipleyin. Kategorilere göre populer hesaplar için tıklayın (Twitter’ın kendi listesidir)
  2. Daha hızlı takiplemek ve çıldırmamak için iMacros kullanın.  Detaylı bilgi: iMacros ile Twitter Takipçi Arttırmak
  3. “O kadar adam takip ettim, yarısı geri takiplemedi” durumu olacağından ve sizi takip etmeyenleri “unfollow”lamanız gerekeceğinden ücretsiz Unfollow araçlarını kullanın.

Şimdilik bu kadar. Aklıma geldikçe ekleme yaparım. Saygılar.

Twitter Ücretsiz Takipçi Arttırma Yöntemleri” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir