Android Cihazlar İçin Olmazsa Olmaz 10 Uygulama

Yükleniyor

Sizin için Android cihazlarda olmazsa olmaz uygulamaları araştırdık. Hayrını görün.

Facebook

Dünyada 1 milyarı aşkın kullanıcısıyla Facebook, Android cihazların olmazsa olmazı. Günümüzde artık Facebook’la oturup Facebook’la kalkıyoruz. Özelikle gençler tarafından çok rağbet gören Facebook, Android cihazlar için bir numaralı uygulama.

Google Play’den indir

SkyDrive

Cihazınızın depolama alanı az mı geliyor? 15bin şarkılık bir arşiviniz mi var? O zaman SkyDrive ile bunları internete yükleyin, dilediğiniz zaman dilediğiniz platformda indirin. SkyDrive’ın 7GB’lık ücretsiz depolama alanı size yetmiyorsa, 50GB’a varan dev depolama alanı veren MediaFire‘ı kullanabilirsiniz.

Google Play’den indir

Whatsapp

Popüler mesajlaşma servisi olan Whatsapp Android mağazasında en çok indirilen programlar arasında yer alıyor. Whatsapp sayesinde arkadaşlarınızla mesajlaşıp fotoğraf ve video gönderebilir veya grup kurarak kendi arkadaşlarınız arasında mesajlaşıp fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey cihazınızda internet bağlantısı olması.

Google Play’den indir

Twilight

İsme aldanıp vampirli bir uygulama olduğunu sanmayın. Twilight gün içinde değişen ışığa göre cihazınızın ekranının renk ayarlarını değiştiren, bu sayede göz sağlığınıza faydası dokunan bir Android uygulaması. Gececiler için ideal.

Google Play’den indir

Twitter

Bir sosyal medya uygulaması daha var karşımızda. Twitter, 140 karakter sınırı ve kendine has duruşu ile Facebook’la olan yarışını kopmadan sürdürüyor. Twitter özelikle 20 yaş ve üstü gençlerin kullandığı bir sosyal paylaşım sitesi durumunda. Twitter’da tweet atmadan duramıyor ve bir “fenomen” olmak istiyorsanız, bu uygulamayı pas geçmemelisiniz.

Google Play’den indir

Opera Mini

Özelikle eski sürüm Android cihazlar için internette sörf yaparken vazgeçilmez uygulamalardan. Gerek hızı, gerekse kendi içinde barındırdığı bir çok özelliği sayesinde Google Play’de en çok indirilenler arasında yer almakta.

Google Play’den indir

Shazam


Shazam, cihazınıza dinlettiğin müziğin adını-sanını, kime ait olduğunu şıp diye bilen, oldukça hoş bir uygulama. Yukarıdaki videodaki gibi ilginç sonuçlar çıkarttığı da arada bir oluyor.

Google Play’den indir

Google Haritalar

Android Market’in vazgeçilmez uygulamalarından birisi. Bu uygulamanın özelikle gezip tozmayı seven insanlara çok faydası dokunmaktadır. Nerde olduğunuzu, nereye gitmeniz gerektiğini bu uygulama sayesinde kolayca bulabilirsiniz. Kaybolmayı sevmiyorsanız bu uygulama Android cihazınızda olmalı.

Google Play’den indir

EverNote

Unutkan mısınız? Artık unutmayacaksınız. Android cihazınızda hatırlamanız gereken her şeyi not edin.

Google Play’den indir

WiFi File Transfer

USB kablonuzdan tiksiniyor musunuz? WiFi File Transfer adlı uygulama sayesinde Android telefon ve tabletinizden WiFi kullanarak bilgisayarınıza dosya transferi yapabilirsiniz.

Google Play’den indir

Başka Yok Mu?

Olmaz olur mu? Bu 10 uygulama dışında bir de Mutlaka Denemeniz Gereken 8 Android Uygulaması adlı yazımıza da göz atmanızı şiddetle ve hiddetle öneririz.

Öneriniz mi var?

Yukarıdaki uygulamalar dışında önerileriniz mi var? Yorum olarak yazın, herkes nasiplensin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir