Mutlaka Denemeniz Gereken 8 Android Uygulaması

Yükleniyor

Günümüzde akıllı telefon pazarının %83 ‘lük kısmı Android’in elinde bulunuyor. Bu da geliştiricilerin Android’e yönelmesine ve Android uygulamalarının sayısının çok olmasına neden oluyor. 1fincan olarak siz değerli takipçilerimiz için Android cihazlar için en yararlı uygulamaları araştırdık.

İşte Android cihazınız için en yararlı uygulamalar.

Advanced Mobile Care

Birçok Android kullanıcısı tarafından önerilen bu uygulama Android telefonunuz için oldukça yararlı bir uygulama. Bu uygulama sayesinde telefonunuzda virüs taraması yapabilir, gereksiz uygulamaları kapatabilir, ön belleği temizleyebilir, şarjınız azaldığında pil koruyucu modu sayesinde telefonunuzun pilini daha tasarruflu kullanabilirsiniz. Son olarak da sunduğu oyun hızlandırıcı modu sayesinde telefonunuzda oyunları kendinizi paralamadan rahatça oynayabilirsiniz. Eğer performansa önem veriyorsanız bu uygulamayı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Advanced Mobile Care indir (Google Play)

Toucher

iPhone’lardaki Home tuşunun Android’ler için tasarlanmış bir versiyonu sayılabilecek bir uygulama olan Toucher sayesinde telefonunuda tek bir dokunuşla birçok uygulamaya ulaşabilirsiniz. Bir nevi kısayol tuşu sayılan toucher sayesinde telefonunuzun temasını değiştirebilirsiniz. Android telefonlarında değişiklik ve farklılık yaratmak isteyenler kesinlikle bu uygulamayı denemeli.

Toucher indir (Google Play)

Pil – Battery

Bu uygulama size sadece pil durumunu gösteren bir uygulama olarak görülebilir fakat bu uygulama pil durumunu göstermenin yanında bataryanın sıcaklık, gerilim, pil ömrü durumu ve hangi teknoloji ile çalıştığını göstermekte. Eğer telefonunuzda şarjınızı maksimum performansla kullanmak istiyorsanız bu uygulama tam size göre.

Pil – Battery indir (Google Play)

PicsArt – Photo Studio

Android cihazınızla çektiğiniz fotoğraflara efektler vermek mi istiyorsunuz? İşte PicsArt – Photo Studio uygulaması tam size göre zengin efekt ve renklendirme seçenekleriyle fotoğraflarınza efekt verip photoshop yapabilirsiniz. Çektiğiniz bu fotoğrafları direkt olarak Facebook, Twitter, Instagram vb. sosyal paylaşım siteler üzerinden paylaşabiliriyorsunuz. Özelikle “ben fotoğraflarda çirkin çıkıyorum”  diyen kızlar, bu uygulama ile artık gerçek güzelliğinizi bulabileceksiniz :)

Editör notu: Tüm erkekler adına konuşuyorum: kızlar, photoshoplu profil fotoğraflarına karşıyız. :)

PicsArt – Photo Studio indir (Google Play)

AnWP Flat Toucher Theme

Android’li bir cihazınız var ama siz Windows Phone işletim sitemine mi hayransınız? O halde bu uygulama tam size göre. Bu uygulama sayesinde Android cihazınızın ekranını Windows Phone işletim sistemindeki cihazlar gibi kişiselleştirebilirsiniz.

AnWP Flat Toucher Theme indir (Google Play)

AirDroid

Öncelikle “AirDroid nedir?” sorusunun cevabını vermekte yarar var. Airdroid, herhangi bir bağlantı kablosuna ihtiyaç duymadan WiFi ile Android telefon/tablet’inize erişmenize ve işlem yapmanıza olanak sağlayan bir uygulama.Şimdi ise gelelim uygulamanın özelliklerine:

İlk önce SMS’leri telefonunuzun o küçük klavyesi yerine bilgisayarınızın rahat ve geniş klavyesinden gönderebiliyoruz.

Uygulama ekranında bulunan dosya yöneticisi ile istediğimiz müzik, fotoğraf ve videoları taşıyıp silebiliyoruz.

Telefonda kurulu olan uygulamaların .apk uygulamalarını kolayca masaüstüne indirebiliyoruz. Bu özellik, özellikle geliştiriciler için çok iyi bir özellik gibi görünüyor.

Screenshoot yani ekran görüntüsü alma işlemini de bizler için masaüstünden yapmaya olanak sağlıyor. Cihazımızın kamerası ile yine masaüstünden fotoğraf çekmemize olanak sağlıyor.

Ayrıca masaüstünüzden telefon/tablet’inize dosya, URL ve uygulama yükleyebiliyorsunuz.

Ve benim en sevdiğim ve en ilgi çekici özelliği ise Telefonu bul özelliği bu özellik sayesinde telefonu kaybettiğiniz ya da çaldırdığınız zaman üzerinde AirDroid uygulaması çalıştığında telefon/tablet’inizin yerini belirleyebiliyorsunuz. Sadece belirlemekle de kalmıyorsunuz çünkü telefonun nerede olduğunu belirlemek derken belirli bir bölgeyi belirleyebiliyoruz. Bunun için ses çaldırabiliyoruz. Telefonunuz kilitli durumdayken açmaya çalışan kişinin resmini çekebiliyor ve telefon/tablet’inizdeki verileri otamatik bir talimatla silebiliyoruz.

AirDroid indir (Google Play)

Web Uygulaması (airdroid.com)

İstanbul Ulaşım

Bu uygulama ise sadece İstanbul’da yaşayan takipçilerimiz için geliyor. İstanbul’un trafiğini bilmeyen yoktur. İşte bunun için “binbirbit” şirketinin yapmış olduğu bu uygulama İstanbul’daki tüm otobüs, vapur, tren, metro, tramvay saatlerini göstermekle kalmıyor, bulunduğunuz otobüs, metro, tramvay durağında hangi zamanlarda hangi araçların geçtiğini de gösteriyor. Uygulama bence çok başarılı ve İstanbul’da yaşıyorsanız ve Androidli bir cihazınız varsa bu uygulamanın vazgeçilmez uygulamalarınızdan biri olacağına da eminim.

İstanbul Ulaşım uygulamasını indir (Google Play)

Relax and Sleep

Geceleri uyku problemi çekiyorum, geceleri uyuyamıyorum, şehrin gürültüsünden bıktım, rahat ve sakin bir ortam arıyorum diyorsanız bu güzide uygulama çok hoşunuza gidecek. Geri sayım aracıyla birlikte gelen programımız kaç saat sonra uyuyacağınızı tahminen girdiğinizde otomatik olarak kapanarak bataryanızı da koruyor. İstediğiniz sesleri seçiyorsunuz, hangisi daha çok sesli hangisi daha az sesli olsun istiyorsanız ses seviyelerini de ayarlayıp Android telefonunuzu mükemmel bir deniz kenarı ya da orman havası ya da dağ başına ya da evinizde ufaktan akustik konser veren tek kişilik bir dev kadro haline getirebilirsiniz.

Relax and Sleep indir (Google Play)

Bi’ Acayip Blog

Bu uygulama tam olarak “mutlaka denemeniz gereken” uygulama kategorisine girmemekle birlikte, fark ettiyseniz listemizde 9. uygulama olarak farklı bir yerde duruyor. İsminden de anlaşılacağı üzere acayip bir blog olan 1fincan’ı Android cihazınızdan takip etmek istiyorsanız uygulamamızı indirebilirsiniz.

1fincan Android Uygulamasını İndir

Ayrıca kendi uygulamanızı nasıl kolayca yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Mutlaka Denemeniz Gereken 8 Android Uygulaması” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir